Okullar Hayat Olsun

HABERLER



Zenginleştirilmiş Kütüphane Açıldı


Zenginleştirilmiş Kütüphane Açıldı

Milli Eğitim Bakanlığı?nın ?Okullar Hayat Olsun? projesi kapsamında geliştirdiği ?Z Kütüphane? örneklerinden biri Erenler İlçesinde hizmete açıldı.

Yücel Ballık Ortaokulu?na ait ek binada, İşadamı Tolga Ballık tarafından yaptırılan ?Zenginleştirilmiş Kütüphane? açılışına; Vali Mustafa Büyük, Sakarya Büyük Şehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, Erenler Kaymakamı M. Nazmi Sezgin, Erenler Belediye Başkanı Cavit Öztürk, İl Milli Eğitim Müdürümüz Selim Yavuz Sandıkçı, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Hamdi Ünal, Erenler İlçe Milli Eğitim Müdürü Koray Oktay Özten ile bölgedeki okul müdürleri, öğretmenler ve diğer yetkililer katıldı.

Vali Mustafa Büyük, Z Kütüphanenin açılmasında emeği geçen İşadamı Tolga Ballık?a plaket takdim etti. Bölge halkının kullanımına açık olacak olan Z kütüphane içerisinde internet erişimine sahip 8 adet bilgisayar, akıllı tahta, 5 binin üzerinde kitap, zeka geliştirici çeşitli materyaller ve değişik şekilde dizayn edilen okuma bölümleri bulunuyor.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Selim Yavuz Sandıkçı, Z Kütüphane olarak adlandırılan Zenginleştirilmiş Kütüphanelerden ilimiz genelinde dört okulda daha planlandığını ve bu kütüphanelerin kurulma çalışmalarının devam ettiğini söyledi.

 

 

z-kütüphanez-kütüphanez-kütüphanez-kütüphanez-kütüphanez-kütüphanez-kütüphane