"KARANLIĞI AYDINLANANLAR" ÖYKÜ YARIŞMASI  

"KARANLIĞI AYDINLANANLAR" ÖYKÜ YARIŞMASI

Millî Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü ve Adalet Bakanlığı Denetimli Serbestlik Daire Başkanlığı işbirliği ile, eski hükümlülerin istihdamı konusunda ön yargıları kırmak, sosyal ve ekonomik anlamda toplumsal duyarlılığı geliştirmek amacıyla "Karanlığı Aydınlananlar" adlı öykü yarışması düzenledi


Millî Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü, Adalet Bakanlığı,  Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Adalet Bakanlığı, MÜSİAD, TOBB, TESK,  üniversiteler ve yerel yönetimler iş birliğinde yürütülen "Avrupa Yetişkin Öğrenimi Gündemi 4 Projesi" kapsamında; başta eski hükümlüler olmak üzere yetişkinlerin temel becerilerinin geliştirilerek etkin vatandaşlar olarak yaşamlarına devam etmelerinin ve istihdam edilebilirliklerinin artırılması amacıyla çeşitli faaliyetler yapılmaktadır. Bu çerçevede "Karanlığı Aydınlananlar" öykü yarışması düzenlendi. 

Denetimli serbestlik yükümlüleri ve eski hükümlülerin katılabildiği yarışmada katılabildiği yarışmada, katılımcılar, önceden hüküm giymelerinden dolayı iş ve sosyal hayatlarında karşılaştıkları zorluk ve ön yargıları aşmak ve başarıya ulaşmak için yaptıklarını hikâyeleştirecek.

Yarışmaya, katılımlar 13 Eylül'de sona erecek. Katılmak isteyenler, en fazla 15 sayfadan oluşan eserlerini, denetimli serbestlik müdürlüklerine veya proje pilot illerinde (Eskişehir, Bursa, Malatya, Ordu, Hatay, Mardin, Manisa) seçilen halk eğitim merkezlerine teslim edecek.

Yarışma kapsamında, Türkiye genelinde ve 7 bölgede ilk üçe giren eserler 11 Kasım'da açıklanacak.

Türkiye birincisine 3 tam altın, ikincisine 2 tam altın ve üçüncüsüne 1 tam altın verilecek. Bölgelerde ilk üçe giren eser sahipleri de yarım altın ile ödüllendirilecek.

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.