ÖĞRENCİLERİMİZE SÖZ VERDİĞİMİZ ULUSLARARASI BİLİŞİM SERTİFİKA PROGRAMLARINDAN BİRİ DAHA ERİŞİME AÇILDI  
ÖĞRENCİLERİMİZE SÖZ VERDİĞİMİZ ULUSLARARASI BİLİŞİM SERTİFİKA PROGRAMLARINDAN BİRİ DAHA ERİŞİME AÇILDI

ÖĞRENCİLERİMİZE SÖZ VERDİĞİMİZ ULUSLARARASI BİLİŞİM SERTİFİKA PROGRAMLARINDAN BİRİ DAHA ERİŞİME AÇILDIMilli Eğitim Bakanlığı Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğünce öğrencilerin yapay zekâdan dijital güvenliğe, bilişim teknolojileri alanında pek çok uluslararası sertifika alabilmeleri için başlatılan çalışma devam ediyor. "Herkes Kod Yazabilir" sloganıyla kodlamayı eğlenceli hale getiren uygulama tüm öğrenci ve öğretmenlerin erişimine açıldı.

Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğü'nün, öğretmenler için açılan uluslararası akredite kodlama/yazılım sertifika programının lise kademesindeki öğrencilerin de erişimine sunulmasına ilişkin başlattıkları çalışma devam ediyor.

Bu kapsamda erişime açılan "Herkes Kod Yazabilir",  kodlamayı öğrenmeyi ve denemeler yapmayı eğlenceli hâle getiren yenilikçi bir uygulama. Bu uygulama ile herhangi bir kodlama bilgisi gerekmeden yeni başlayan tüm öğrencilerimiz kolaylıkla mobil uygulama geliştirebilecekler.

Yürütülen programla 8 yaş üstü çocukların bilgi ve becerilerinin artırılması planlanıyor. Bu eğitim ile çocukların kod yazma, algoritma üretebilme ve farklı problemleri çözebilme becerilerinin geliştirilmesi planlanıyor. Uluslararası sertifikalı programa online başvuru yapılabilecek.

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.