ZİYA ÖĞRETMEN VE ÇOCUKLAR MARDİN'DE 23 NİSAN'I BİSİKLETLER VE UÇURTMALARLA KUTLADI  
ZİYA ÖĞRETMEN VE ÇOCUKLAR MARDİN'DE 23 NİSAN'I BİSİKLETLER VE UÇURTMALARLA KUTLADI

ZİYA ÖĞRETMEN VE ÇOCUKLAR MARDİN'DE 23 NİSAN'I BİSİKLETLER VE UÇURTMALARLA KUTLADI

"23 Nisan Mutlu Olsun" diyerek Mardin'de Çocuk Bayramı kutlamalarına katılan Ziya Öğretmen, bayramın sahibi çocuklarla bisiklete bindi, uçurtma uçurdu.


Millî Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Mardin programının büyük bölümünü çocuklara ayırdı.

23 Nisan'ı bu yıl "Çocuklar Mutlu Olsun" diyerek kutladıklarını belirten Bakan Selçuk, mutluluğun bu dönemde çok daha fazla öne çıktığını vurguladı.

 

Son bir yılda uzun bir zamanı evlerde geçiren çocukların sosyal ve duygusal gelişimleri için fiziksel etkinliklerin önemine işaret eden Selçuk, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Çocuklarımızın mutluluğu ve sağlığı bizim için son derece önemli. Bugün Mardin'de Cevat Altun Ortaokulu öğrencileriyle bisiklet şenliğindeyiz. Bisikletle fiziksel hareketliliğin önemine dikkat çekmek istedik. Böyle güneşli ve güzel bir günde evlatlarımla birlikte olmaktan büyük mutluluk duyuyorum."

 

Ziya Öğretmen ve öğrenciler, kırmızı Türk bayraklı balonlarla süslü bisikletleriyle Mardin'de kısa bir tur yaptı.

Selçuk'un çocuklara bir de sürprizi vardı. 23 Nisan hediyesi olarak tura katılanlara bisiklet verdi. Açık havadaki kutlamaların bir sonraki adresi, Mardin Artuklu Üniversitesi Stadyumu'ydu.

Ziya Öğretmen ve çocuklar, kendi yaptıkları rengârenk uçurtmaları birlikte uçurdu. 

Güzel ve eğlenceli bir gün geçirdiklerini dile getiren öğrenciler, açık havada yapılan kutlamalardan memnundu.

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.